Spotkanie z asp. sztab. Michałem Frużyńskim w Przedszkolu Publicznym nr 35 w Tarnowie-Mościcach
Przedszkolaki z Tarnowa-Mościc poznały zasady bezpieczeństwa podczas spotkania z policjantem i lekturą o przyjacielu policjanta.
Dnia 23 czerwca grupa "Pszczółek" z Przedszkola Publicznego z Oddziałem Integracyjnym nr 35 w Tarnowie-Mościcach miała okazję gościć asp. sztab. Michała Frużyńskiego z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.
Policjant opowiedział dzieciom o swojej pracy oraz o zasadach bezpieczeństwa, które warto przestrzegać każdego dnia. Przypomniał także numery alarmowe i wyjaśnił, kiedy należy z nich korzystać.
Podczas spotkania przedszkolaki miały także możliwość zapoznania się z wyposażeniem funkcjonariusza, w tym z kajdankami oraz z odznaką i legitymacją policyjną.
W ramach zajęć przeczytano książeczkę „Mam przyjaciela policjanta” autorstwa Ralfa Butschkowa, która opowiada o dniu spędzonym przez bohatera Pawła z policjantem Tomkiem i Mariolą.
Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały, zadawały pytania i chętnie brały udział w rozmowie. Spotkanie okazało się interesujące i pouczające, a zdobyta wiedza z pewnością pomoże młodym ludziom dbać o własne bezpieczeństwo. Kilkoro maluchów wyraziło nawet chęć zostania policjantem w przyszłości.
Podziękowania dla Filii „Mościce” za zaproszenie do udziału w wydarzeniu. Wspólnie spędzony czas i uśmiechy najmłodszych pozostaną w pamięci na długo.
Źródło: policja.gov.pl