Agnieszka Nazimek, znana jako Kapustka, jest wokalistką zafascynowaną rockiem. Swoją muzyczną drogę związała z zespołem Wasabi. W 2014 roku z Wasabi dotarła do półfinału programu Must Be The Music. Wystąpiła na wielu koncertach, stworzyła kilka wideoklipów oraz EP. Z Wasabi miała okazję wystąpić na niemieckim festiwalu Bochum Total Festival oraz na polskich scenach takich jak Olsztyn Green Festival czy studio im. Agnieszki Osieckiej.

Weronika Kukla jest pełna entuzjazmu wokalistką i teoretykiem muzyki, z miłością do jazzu. Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną im. I.J. Paderewskiego oraz Krakowską Szkołę Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Obecnie kontynuuje studia magisterskie na Akademii Muzycznej w Krakowie. Brała udział w szkoleniach z zakresu emisji głosu i logopedii dla nauczycieli śpiewu.

Sławomir Ramian, pochodzący z Tarnowa muzyk, pedagog, laureat wielu konkursów, w tym Szansy na Sukces, Bitwy na głosy i The Voice of Poland IV. Ma doświadczenie w prowadzeniu warsztatów wokalnych, współtworzył grupę StarNowa. Uczestniczył w warsztatach u znanych artystów takich jak Ilter Denizoglu czy Kevin Mahogany.

Łukasz Wełna, mieszkaniec Wojnicza, rozpoczął swoją muzyczną przygodę z gitarą w wieku 10 lat. Absolwent Uniwersytetu Rzeszowskiego, grał w zespołach Pyroskop, Scientists X oraz Soundscape. Jest współtwórcą multimedialnych szkół dla gitarzystów i laureatem konkursów gitarowych, w tym Guitar Awards 2014 w Warszawie.

Piotr Niedojadło, pianista, zaczął grać na instrumencie mając 8 lat. Uczył się w Państwowym Ognisku Muzycznym i Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Współpracował z wieloma zespołami na tarnowskiej scenie muzycznej oraz z muzykami teatralnymi. Jest założycielem Agencji Artystycznej ART PIANO oraz Radłowskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej.

Grzegorz Nosek, basista z Tarnowa, ma bogate doświadczenie scenicze i studyjne. Uczył się na Wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach i w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Współpracuje z wieloma formacjami jako muzyk sesyjny.

Sebastian Mnich, tarnowski perkusista rockowy, kompozytor i autor tekstów. Współtworzył zespół Personel, a także Totentanz, z którym nagrał pięć albumów. Dołączył do zespołu KSU, z którym koncertował na wielu festiwalach. W 2020 roku zadebiutował z projektem solowym „Mąż”.

Poznaliśmy także sylwetki byłych nauczycieli, takich jak Gabek Rękas i Bartłomiej Rojek (perkusja), Żaneta Lubera i Norbert Pajek (gitara), Piotr „Quentin” Wojtanowski (gitara basowa), oraz Paweł Mazur i Piotr Smoleń (basiści i kompozytorzy), którzy wnosili swoją wiedzę i pasję do Tarnowskiego Centrum Kultury.

Źródło: https://tck.pl/

Archiwum: styczeń 2024