Jadąc zdecydowanie szybciej niż pozwalają na to przepisy, kierowca sportowego auta z nowosądeckimi numerami rejestracyjnymi stał się negatywnym bohaterem drogowego incydentu. Na drodze wojewódzkiej w Siemiechowie, gdzie ograniczenie prędkości wynosi 50 km/h, jego prędkość wskazywała aż 110 km/h. Sytuacja ta miała miejsce w chłodny, zimowy poranek.

Tarnowska grupa speed, złożona z policjantów odpowiedzialnych za monitorowanie prędkości na drogach, szybko zareagowała na to wykroczenie. Funkcjonariusze w nieoznakowanym bmw zatrzymali niefrasobliwego kierowcę, przedstawiając mu natychmiast konsekwencje jego nieodpowiedzialnego zachowania. Kierowca, będący mieszkańcem powiatu nowotarskiego, musiał zaakceptować mandat karny w wysokości 1500 złotych oraz 13 punktów karnych na swoje konto.

Niestety, dla kierowcy Maserati to nie koniec problemów. Przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym automatycznie skutkuje zabraniem prawa jazdy. Policjanci, dbając o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, nie mogli zignorować tak rażącego naruszenia przepisów. Dodatkowo, przypominają oni, że zbyt szybka jazda, szczególnie w trudnych warunkach zimowych, może prowadzić do utraty kontroli nad pojazdem, a w konsekwencji – do kolizji lub nawet wypadku.

Źródło: https://tarnow.policja.gov.pl/

Archiwum: styczeń 2024