W centrum miasta Tarnowa doszło do niezwykłej interwencji policji z wykorzystaniem podnośnika samochodowego. Starszy mężczyzna, mieszkaniec Tarnowa, znalazł się w krytycznej sytuacji po tym, jak podczas mroźnej nocy utknął nogami w metalowym okienku kamienicy, umiejscowionym przy poziomie chodnika.

Zdarzenie miało miejsce w nocy, gdy tarnowska policja otrzymała zgłoszenie od obywatela miasta. Meldunek dotyczył mężczyzny leżącego na chodniku z nogami uwięzionymi w małym okienku. Z powodu wąskiej przestrzeni okienka osoba zgłaszająca nie była w stanie udzielić pomocy poszkodowanemu.

Na miejsce natychmiast skierowano zespoły ratunkowe, w tym straż pożarną i policjantów, którzy przybyli jako pierwsi. Dzięki ich szybkiej i zdecydowanej akcji udało się rozszerzyć metalowe elementy okienka przy użyciu podnośnika samochodowego, co pozwoliło na uwolnienie nóg seniora.

Mężczyzna w wieku 74 lat był nietrzeźwy i cierpiał na wychłodzenie organizmu. Nie udało się nawiązać z nim logicznego kontaktu. Na miejsce przybyli ratownicy medyczni, którzy przetransportowali poszkodowanego do tarnowskiego szpitala. Stwierdzono, że senior przebywał w tej niebezpiecznej pozycji przez co najmniej godzinę.

Interwencja policji i mieszkańca miasta zapobiegła potencjalnie tragicznemu zakończeniu tej sytuacji. To przykład szybkiego myślenia i kreatywnego podejścia do problemu, który mógł mieć poważne konsekwencje.

Źródło: https://tarnow.policja.gov.pl/

Archiwum: styczeń 2024